Szervezetfejlesztés hatékonyan, játékos eszközökkel
- Stratégiát kell változtatni a cégemnél, hogyan tovább a koronavírus után?
- Elegem van a meddő vitákból, hogyan tudunk közösen, hatékonyan együtt gondolkodni?
- Sok órás értekezletek helyett hatékony és konstruktív megbeszéléseket szeretnék. Hogyan érjem el?
- Unom a sematikus megoldásokat, kreatív megoldásokat keresek
Ilyen, és ehhez hasonló kérdésekre adunk választ.
Az LSP módszer előnyei:
- egyenrangú kommunikációt generál
- segít modellezni, ezáltal jobban átlátni, tisztázni egy adott helyzetet
- a gamification trendhez csatlakozik, játékos elemeket használ komoly környezetben
- elősegíti a kreatív gondolkodást
- a játékosság miatt motiváltabb részvételt generál
A különböző helyzetek modellezésére szolgáló módszert kutatók, tanácsadók és üzletemberek közösen fejlesztették ki. Hatékony, de játékos segítséget nyújt ahhoz, hogy különböző helyzeteket modellezzünk, és ezáltal egyrészt jobban átlássuk a helyzet minden aspektusát, másrészt a 3D-s építés során olyan megoldásokat is észrevegyünk, amelyek verbálisan (pl. egy stratégiai megbeszélés során) fel sem merülnek.
A munka során használt LEGO® kockák, figurák sokat tesznek hozzá a jó hangulathoz, miközben az eredmény sok esetben gyorsabb és látványosabb, mint a hagyományos, beszélgetésen alapuló tréningek esetében. A módszertan sokféle „játékból” tevődik össze, a különféle kombinációk stratégiai vagy csapatépítő jelleggel egyaránt használhatóak, a tréneren múlik, hogy milyen összetételű workshoppal éri el a megbízóval közösen meghatározott célt.
Ezzel a módszertannal (résztvevői létszámtól függően) egyedül vagy kollégáim bevonásával egyaránt dolgozom. Tartottunk workshopot 200 fős gyártó cég menedzsmentjének és multinacionális vállalat 15 pénzügyi szakemberének egyaránt, de szívesen használom egyéni coaching folyamatok során is. Kiválóan megállja a helyét önállóan és különböző tematikájú tréningek kiegészítéseként is.
Az általunk alkalmazott módszerről bővebben itt is olvashatsz: Magyar Coachszemle. A cikk az INSPIRÁCIÓ rovatban található: Epresi Dóra: Játszunk? Komolyan? LEGO® Serious Play® a tehetséggondozásban” címmel.
Egy rövid, videós ajánlást pedig itt találsz.
Néhány cég, aki használja/ használta a módszert:
A magán- és vállalati workshopokon kívül a módszert gyakran coachingok során is javasoljuk.